Vyhody zalozenia s.r.o.

Skúsenosti s podnikaním na internete, právne náležitosti, úskalia podnikania, tipy a triky pre rozbehnutie, prevádzkovanie eshopov,...
Virtuln servery

Vyhody zalozenia s.r.o.

Poslaťod Tom@S v 28 Okt 2008 16:00

mozete mi niekto popisat vyhody zalozenia sro oproti klasickej zivnosti. Okrem vysokeho vkladu tam tusim nie su ziadne realne odvody, poistenia atd, viem ze kopec ludi tu ma svoju sro tak budem vdacny za kazde info
SEO | Blog o SEO
Nekontaktujte ma ak - temy nemazem, neupravujem -> citajte pravidla
Obrázok užívateľa
Tom@S
Admin

Meno: Tomáš
iTrader: 8|0|0
Reputácia: 8
Add reputation pointSubtract reputation point

Re: Vyhody zalozenia s.r.o.

Poslaťod shuwix v 28 Okt 2008 16:33

No môžeš byť neodmeňovaný konateľ takže odvody žiadne. Iba účtovníčku platíš :)

Výhoda s.r.o. je, že je to právnická osoba a teda sa ju dá v prípade problémov presunúť na nejakého bezdomovca :)
Len aj to treba vedieť, lebo keby si previedol ako spoločník celý podiel, tak ťa kukne krížová daňová kontrola a to už môže byť pekná sr***a :)
ICQ@me (at) 316 274 874
Môj blog je v prdeli, čítajte Dragov, je super, často aktualizovaný a aj sa naučíte aj zasmejete:
http://www.404m.com
Obrázok užívateľa
shuwix
Moderátor

iTrader: 2|0|0
Reputácia: 15

Poslaťod Leachim™ v 28 Okt 2008 23:26

Vysoký vklad? ani nie.. Akurát tak 11 000skk na kolkoch.... Imanie je iba vec papierovačiek ;)

Tak ako hovorí shuwix, sranda je to s odvodmi :). Navyše u nás je to tak, že väčšina ľudí viac dôveruje s.r.o, ako živnostníkom. Ale nechápem prečo. S.r.o. totiž ručí len základným imaním (štandart 200 000skk), ale živnostník celým svojim majetkom.

Takže také zhrnutie
+Menšie odvody
+Väčšia dôvera u ľudí
-Väčšie zriaďovacie poplatky (kolky)

To bolo stručné..

Navyše ako s.r.o. si platca DPH, na to si treba dať pozor a netreba na to zabúdať. Ale šikový účtovník Ti vie veľmi dobre poradiť... Ak máš vodičák a kamarátov, ktorí majú autá a veľa jazdia, daj si do predmetu podnikania aj prepravu, alebo niečo s ňou spojené a dávaj si do nákladov bločky za benzín/naftu... Neviem, či ale v takomto prípade nemusí byť auto napísané na firmu.

Ja si idem zakladať s.r.o. zhruba o mesiac, mám dohodnuté už aj stretnutie s jedným dobrým účtovníkom, dokonca konzultácie s jedným advokátom, tak keby dačo, tak sa ma neskôr môžeš spýtať aj na ICQ ;)
Obrázok užívateľa
Leachim™
Člen

iTrader: 0|0|0
Reputácia: 4

Poslaťod Tom@S v 28 Okt 2008 23:57

no zatial je to pre moje info mna tam strasi ten vklad zakladny
SEO | Blog o SEO
Obrázok užívateľa
Tom@S
Admin

Poslaťod Leachim™ v 28 Okt 2008 23:59

Aký? myslíś imanie?
Obrázok užívateľa
Leachim™
Člen

Poslaťod shuwix v 29 Okt 2008 00:34

1. Platca DPH môže byť rovnako živnostník ako právnická osoba. Tu sa jedná o kvartálny zisk, ktorý keď dosiahneš tak sa stávaš platcom. Platcom sa môžeš stať aj dobrovoľným ale mal by si mať k žiadosti pridanú uhradenú faktúru na vysokú sumu, alebo zmluvu o dielo tiež na veľké cifry. Ináč ti to môžu neschváliť.

Účtovníčku na DPH treba dobrú - lebo ak zle niečo zaúčtuje a ty si nárokuješ vyššiu DPH ako máš nárok tak vraciaš 2x toľko koľko je rozdiel medzi požadovaným a skutočnosťou.

U s.r.o. idem vždy za svojou notárkou, tá mi spraví za 6000 zmluvy, nie je to tak moc peňazí a viem že to je všetko ako má byť, žiadne chyby a že mi to súd nezmetie čo by ma tuším stálo 2000 Sk na kolkoch ale hlavne by som stratil veľa dní kým sa založí. Imanie je papierová záležitosť a je jedno či ho máš. Jedná sa o výšku ručenia, ty si správca vkladu a účtovne ho máš. To sa rieši cez prehlásenie.

Ešte by som dodal že to nieje 11,000 Sk na kolkoch ale je to 10000Sk na súd a 100Sk za každý predmet činnosti na živnostenský úrad, lebo za každý sa vydáva zvlášť živnostenský list. Takže ak máš 28 predmetov činnosti ako moja najnovšia firma, tak odchádzaš z odboru živnostenského podnikania s pekným fasciklom. :D
ICQ@me (at) 316 274 874
Môj blog je v prdeli, čítajte Dragov, je super, často aktualizovaný a aj sa naučíte aj zasmejete:
Obrázok užívateľa
shuwix
Moderátor

Poslaťod Leachim™ v 29 Okt 2008 00:45

Môže, avšak s.r.o sa pri zložení automaticky stáva platcom DPH, o odňatie platenia DPH musíš požiadať. Aspoň myslím, nepamätám si to veľmi dobre, čítal som si o tom už dávnejšie.

Hmm... notárka Ti spraví za 6000 zmluvy a potom si musíš behať po úradoch.. Lepšia varianta je o tých 900skk drahšia, napríklad u spoločnosti UIN http://www.uin.sk. Oni za teba vybavia všetko, pošlú ti iba zmluvy na podpis a overenie notárom.

Štandartné založenie trvá pri okamžitom vybavovaní nie menej ako dva týždne a nie viac, ako tri (prostredníctvom spoločnosti UIN to zväčša trvá 20 dní), kôli súdom a úradom, ktoré si dávaju lehoty, dokedy to musia spraviť (živnostenský úrad 7 dní a súd rovnako 7 dní).

EDIT: Po znovu prečítaní upraveného príspevku od shuwixa.. Ja som to zaokrúhlil :-D
Obrázok užívateľa
Leachim™
Člen

Poslaťod shuwix v 29 Okt 2008 00:53

Automaticky sa platcom DPH stávaš keď máš kvartálnu tržbu 1,500,000 Sk. To znamená, že pri založení ťažko.
Registruješ sa na DÚ ale ako platca dane z príjmu, nie platca DPH.

No živnostenský trvá tak 3-5 dní keď si to prevezmeš osobne. Ak sa nemýlim majú lehotu 1 týždeň.
Notárka má všetko pripravené takže hneď ako donesiem živnostenské listy tak môžem ísť buď za pár hodín na súd alebo na druhý deň. Súd takisto do týždňa.

Nezabúdajte, že súd potrebuje po novom LV + nájomnú zmluvu so schválením vlastníka, že si môžeš na danú adresu zriadiť sídlo.
ICQ@me (at) 316 274 874
Obrázok užívateľa
shuwix
Moderátor

Poslaťod Leachim™ v 29 Okt 2008 00:57

Ja si to nechám založiť takto cez firmu a mám o všetko postarané, oni mi presne povedia, čo potrebujem, odnesú to tam za mňa a potom mi aj nakoniec pošlú papiere, jediné, čo budem musieť spraviť je, že si to pôjdem dať overiť notárom + ako vravíš ten LV/nájomnú zmluvu.
Obrázok užívateľa
Leachim™
Člen

Poslaťod Tom@S v 29 Okt 2008 01:00

hej tych 200k mam na mysli
SEO | Blog o SEO
Obrázok užívateľa
Tom@S
Admin

Ďalší

Späť na Podnikanie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia