Vyhody zalozenia s.r.o.

Skúsenosti s podnikaním na internete, právne náležitosti, úskalia podnikania, tipy a triky pre rozbehnutie, prevádzkovanie eshopov,...
Virtuln servery

Re: Vyhody zalozenia s.r.o.

Poslaťod Tom@S v 20 Apr 2009 02:00

hej toto uz neriesim zvazil som to zo vsetkych stran a necham si len zivnost
SEO | Blog o SEO
Nekontaktujte ma ak - temy nemazem, neupravujem -> citajte pravidla
Obrázok užívateľa
Tom@S
Admin

Meno: Tomáš
iTrader: 8|0|0
Reputácia: 8
Add reputation pointSubtract reputation point

Poslaťod webfactory v 24 Apr 2009 14:32

Myslim ze Tom@S sa rozhodol spravne - ak nemas nejake extra vysoke obraty a zakazky sa ti nehrnu ze by si potreboval okrem "seba" zamestnavat nejaky team pre napr. tvorbu webstranok, neviem naco by bolo dobre mat S.s R.O. Okrem toho spolupracovat mozes aj s kamaratom ako si spominal na zaklade zmluvy (ak mas zivnost).
Ak tu niekto pisal ze imanie 200k nema niekto na ucte je to mozne (my sme tak mali tiez), ale ak ti na to pridu , tak si mozes piskat.Plus - SROcku dost casto kontroluje dan.urad, a treba zamestanavat uctovnicku koli tomu + odvody a co ja viem co vsetko ona robila za papiere...skratka ak na to "nemas" , tak radsej zivnost.
Obrázok užívateľa
webfactory
Stály člen

iTrader: 2|0|0
Reputácia: 3

Poslaťod shuwix v 26 Apr 2009 00:43

Webfactory - nemáš až tak pravdu - DÚ kontroluje viac platcov DPH.

Základné imanie nikoho netrápi. Za prvé ty ho nemusíš mať na účte firmy. Proste jeden flajster správcu vkladu o tom že to máš splatené.

Aj keby si vklad nemal, tak sa nedná o ručenie, takže správca vkladu ručí za vklad. To znamená ak si to spravíš fiktívne, tak akoby visíš firme 200,000 v prípade konkurzu.

Zamestnancov môže mať aj živnostník. Jediné čo je rozdiel je vedenie účtovníctva.

Proste u živnosti ručíš celým svojim majetkom a platíš zdravotné (bežný živnostník). Kdežto u s.r.o. môžeš byť neodmeňovaný konateľ.
ICQ@me (at) 316 274 874
Môj blog je v prdeli, čítajte Dragov, je super, často aktualizovaný a aj sa naučíte aj zasmejete:
http://www.404m.com
Obrázok užívateľa
shuwix
Moderátor

iTrader: 2|0|0
Reputácia: 15

Poslaťod Leachim™ v 26 Apr 2009 01:05

A doplním. Môžeš byť neziskový konateľ, avšak môzes dáostvať percento zo zisku, ktoré sa tuším ani nezdaňuje (v tom zdaňovaní si niesom istý).

Navyše u nás je to tak, že ľudia viac dôverujú sročkam, ako živnostníkom. Pričom by to malo byť opačne. Keď sa totiž stane, že sro niekoho odrbe.. Tak sa v podstate zo dňa na deň zruší a bývalý konateľ sro už v 99% prípadov nie je stíhaný... Proste sa to nedá... Kdežto u živnostníka sa jedná priamo o tvoju osobu, takže aj keby si zrušíš živnosť, všetky záväzky, dlhy, atď Ti zostanú.... (možno som to tu už písal)

Alebo je taká možnosť, že môžeš mať aj živnosť a aj sro... To je však najzložitejšia varianta, aká je aj z pohľadu odvodov a aj z pohľadu účtovníctva.

Potom je tu jedna vec, čo sa pri živnosti neoplatí a to sú práve spomínaní zamestnanci.(opravte ma, ak sa mýlim, ale tuším, že je to takto...) Ako žvnostník odvádzaš daň z príjmu z celej sumy, čo vyfakturuješ. Avšak ako sro odvádzaš daň z príjmu až, keď ju dávaš na výplatu zamestnancom. A keď si to teda zhrnieme, tak pokiaľ živnostník niekoho zamesnáva, tak 2x zaplatí daň z príjmu, kdežto u sro ju zaplatíš len raz.
Obrázok užívateľa
Leachim™
Člen

iTrader: 0|0|0
Reputácia: 4

Poslaťod lucas03 v 23 Aug 2012 15:27

Ahojte, sorry za vzkriesenie takej starej temy, ale presne zachytava moju dilemu.
Primarne som student informatiky, co vsak sem tam preda nejaku reklamu na weboch.
Zalozil som si na to zivnost asi 2 roky dozadu, lenze ja mojmu podnikaniu venujem minimum casu, skor sa bavim a hlavne vela studujem. Po zmene zakona a odvod-free roku mam teraz platit minimum 112 eur na socialku a asi 50 eur na zdravotnu. Moj mesacny prijem je asi 300 eur na zivnost. Cize mi to riadne odkroji z prijmu.
Vydavkov si najdem dost, aby som mal zisk takmer nulovy, vzdy sa nieco zide.
No a tak mi teraz vrta v hlave myslienka zalozit sro.
Precital som si
http://podnikanie.ako-investovat.sk/ind ... bo-zivnost
Na imanie by som 5000 nazbieral, pripadne myslim, ze sa tam daju dat aj domeny, takze to by problem nebol.
Bol by som konatel bez odmien, cize odvody ziadne, ak to dobre rozumiem.
No a negativum je to uctovnictvo (kamarat ma firmu a mamu uctovnicku, to by az taky problem byt nemusel) a dan z prijmu (Tu neviem, ci je to dan z prijmu alebo zo zisku. Ma sa to vsak zvysovat na 23 percent myslim). No pri mojom odhadovanom prijme 4000 eur/rok, aj keby to bola daň z prijmu 23 percent = 920 eur a stale je to lepsie ako 12x160.
Zalozenie sro ma vyjde 400, uctovnicka teda neviem. Su tam este nejake poplatky, ktore som nenasiel? Podla shuwixovho postu teda platca dane byt nemusim. Predavam len odkazy a za rok mam tak 40-50 faktur. Zbytocne by mi bolo platit z toho dan, kedze kupca by to strhol z mojej ceny.
Vyuzit pri zalozeni nejaku spolocnost ala spolocnosti.sk/kompletne-zalozenie-sro.html ?
Ospravedlnujem sa za chyby, v uctovnictve sa nevyznam a nemam to momentalne ani cas studovat. To ci zalozit alebo nezalozit firmu potrebujem zistit skoro, 15 septembra odchadzam studovat do ceska a domov sa vraciat nebudem, cize to potrebujem zalozit do par tyzdnov. Ak teda budem zakladat.
lucas03
Nový člen

iTrader: 0|0|0
Reputácia: 0

Predchádzajúci

Späť na Podnikanie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia