Vyhody zalozenia s.r.o.

Skúsenosti s podnikaním na internete, právne náležitosti, úskalia podnikania, tipy a triky pre rozbehnutie, prevádzkovanie eshopov,...
Virtuln servery

Re: Vyhody zalozenia s.r.o.

Poslaťod Leachim™ v 29 Okt 2008 01:11

To sa dá vyriešiť iba papierovo, nemusíš ich mať ;)

jeden známy má asi 5-6 sročiek. si myslíš, že má stále 1m na účte? :lol:
Obrázok užívateľa
Leachim™
Člen

iTrader:

Poslaťod shuwix v 29 Okt 2008 01:23

No ja som to mal aj s pooverovanými 28 živnostenskými listami a všetkým ostatným pomnožené :)

K imaniu - rieši sa to bežne prehlásením správcu vkladu. To stačí, im je jedno či to máš, ale do takej miery ručíš. Proste ty prehlásiš, že vklad bol urobený a ako správca zaň zodpovedáš. Tipujem, že ti to nikto cudzí nepodpíše :D a budeš musieť byť správcom ty.

Ten predošlý príspevok bol hlavne pre tú DPH. Je mi viacmenejfuk kto ako čo založí a možno korunka hore dole minia viac či menej. Len k tej DPH som chcel dať veci na pravú mieru nech sa Tom@s neobava :D

BTW: 5-6 s.r.o.? Ako jediný spoločník alebo s viacerími. Lebo keď chceš byť jediný spoločník v s.r.o. tak také s.r.o. môžeš mať maximálne 3. takže on môže mať 5-6 s.r.o. ale ako spoločník s iným ako 100% vkladom a správcom vkladu môže byť hocikto iný. :)
ICQ@me (at) 316 274 874
Môj blog je v prdeli, čítajte Dragov, je super, často aktualizovaný a aj sa naučíte aj zasmejete:
http://www.404m.com
Obrázok užívateľa
shuwix
Moderátor

iTrader:

Poslaťod Leachim™ v 29 Okt 2008 01:25

JJ, ja som si nebol 100% istý, ale vďaka, že si ma opravil, však to ešte budem prediskutovávať s účtovníkom, že čo a ako bude pre mňa konkrétnejśie výhodnejšie :)
Obrázok užívateľa
Leachim™
Člen

iTrader:

Poslaťod Tom@S v 29 Okt 2008 01:43

lebo ja uvazujem zeby som s kamosom isiel papierovacky napoli a boli by sme rovnocenni partaci len ten vklad a odvody a take veci v tom sa nezvyznam viem len tie zakladne veci. V podstate mi ide len o tom aby som bol kryty a mal faktury a danil to nejak
SEO | Blog o SEO
Nekontaktujte ma ak - temy nemazem, neupravujem -> citajte pravidla
Obrázok užívateľa
Tom@S
Admin

Meno: Tomáš
iTrader:

Poslaťod Leachim™ v 29 Okt 2008 01:46

Mám aj nie síce z vlastnej, ale zo skúsenosti známych zlé referencie na štýl podnikania, keď ste dvaja rovnocenní konatelia s.r.o... stačí jeden väčší konflikt a nie len, že môžete zrušiť firmu, ale dokonca to môže zrušiť aj vaše priateľstvo, čo je dosti riskantné...
Obrázok užívateľa
Leachim™
Člen

iTrader:

Poslaťod shuwix v 29 Okt 2008 02:31

No to tak je vždy, ja som s pár dobrými spolužiakmi zo strednej začal aktivity ohľadom netu a všetko padlo na hubu. Proste ja som priniesol knowhow, oni mali nascriptovať, po dvoch dňoch ich to prestalo baviť, začali sa nekonečné výhovorky a dopadlo to konfliktami. S väčšinou z nich už niesom v kontakte.

Ale nemusíš byť smutný, takto si očistíš okolie o tých čo za to nestoja. Potom zistíš čo sú to za kamarátov.
Ak to dobre dopadne, môžeš byť spokojný. Ak zle, môžeš byť spokojný tiež, že nebudeš do niekoho vkladať celý život energiu a nakoniec ťi aj tak nejak uškodí.

K DPH, podávať asi budeš kvartálnu DPH, takže tam niečo zhltne účtovníčka. Problém DPH je v tom, že ju platíš stále. To znamená, že ak máš veľký zisk tak ti je viacmenej jedno čo si nafúkaš do účtovníctva.
Ako živnostník si zisk (a teda daň z príjmu) môžeš zníži aj tak, že kúpiš od fyzickej osoby nepodnikateľa počítač za 30,000.
Ale keď si platca DPH, tak proset DPH platíš, a DPH na veciach čo si nakúpil si dáš vrátiť. Tu si neznížiš nič. :)
ICQ@me (at) 316 274 874
Môj blog je v prdeli, čítajte Dragov, je super, často aktualizovaný a aj sa naučíte aj zasmejete:
http://www.404m.com
Obrázok užívateľa
shuwix
Moderátor

iTrader:

Poslaťod Leachim™ v 29 Okt 2008 02:36

Môžeš si ju predsa znížiť nákladmi, ak sa nemýlim.. Mám na mysli pri s.r.o.

Dáš si do účtovníctva zaevidovať ako priamy náklad dajme tomu benzín/naftu, teda pohonnú látku a o tú DPH, ktorá tam je sa Ti DPHčka pri 1/4 ročnom zúčtovaní zníži, poprípade Ti bude štát ešte niečo vracať.

Rovnako ako zamesnancov, ktorí pre teba pracujú na žvnosť si môžeš dať do mzdových nákladov.
Obrázok užívateľa
Leachim™
Člen

iTrader:

Poslaťod brian v 19 Apr 2009 23:05

urcite je ale podstatne jednoduchsie mat s.r.o. ako zivnost :)
Obrázok užívateľa
brian
Domainer

Meno: Brian
iTrader:

Poslaťod brian v 19 Apr 2009 23:07

a s.r.o. sa da jednoducho a rychlo zalozit ... ked bude cas, uvediem tu presny postup - jedine obmedzenie je cakanie - od zivnostenskeho uradu po sud, ale tusim uz aj sud do 3 pracovnych dni urobi co potrebujes :)
Obrázok užívateľa
brian
Domainer

Meno: Brian
iTrader:

Poslaťod Leachim™ v 19 Apr 2009 23:20

Súd a živ.úrad majú zánokom stanovenú lehotu 7 dní, do ktorej to musia vybaviť, takže dlhšie to trvať určite nebude :)

A btw: Živnosť je jednoduchšia aj z pohľadu účtovníctva, nakoľko sa prevádzkuje jednoduché. Pri SRO už musíš podvojné. A rovnako jednoduchšie je aj vybavovanie žvnosti ako SRO, vzhľadom na formuláre, ktoré treba vypĺňať.
Obrázok užívateľa
Leachim™
Člen

iTrader:

PredchádzajúciĎalší

Späť na Podnikanie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia