vplyv hľadanosti na hodnotu domény

Si začiatočník v obore domén? Neváhaj, pytaj sa!
Virtuln servery

vplyv hľadanosti na hodnotu domény

Poslaťod Grom v 14 Feb 2011 22:34

Dobrý deň,
som úplný nováčik a celkom ma zaujalo podnikanie s doménami. Keďže nevládnem nejak moc pokročilo cudzím jazykom tak by som rád začal s našimi .sk doménami. No podľa toho čo som tu dočítal tak na slovenských doménach sa asi toho moc zarobiť nedá (opravte ma ak sa mýlim) a preto sa asi zamerám na to, že na zaujímavých doménach vytvorím nejaký projekt a potom predám ten :) ale prejdime k jadru mojej otázky:

1. keďže na Slovenku sa na vyhľadávanie z väčšej miery používa google tak predpokladám, že asi najpresnejšie dokáže určiť hodnotu domény pravé počet vyhľadávaní na google pre .sk domény.
Príklad: www.auta.sk => kľúčové slovo auta 1220000 hľadaní za mesiac
s čoho vyplýva dosť dobrá doména s veľkou hodnotou ?

2. ak je to tak ako vyššie píšem tak pri akej hranici hľadanosti kľúčového slova (mena domény) sa do domény oplatí investovať ? (10000, 50000 či viac?)

3. ako sa prejavy tato hľadanosť na hodnote domény (napr. domény s hľadanosťou 10000 sa dajú predať za 50€ ?)

4. ak mám doménu www.auta.sk a viem si registrovať www.auto.sk budem vedieť potom tieto domény predať za omnoho väčšiu hodnotu ako samotnú doménu www.auta.sk ? (podľa mňa áno ale tak keď sa pýtam tak sa pýtam :D )

To je zatiaľ všetko čo ma zaujíma :) dik za odpovede...
Grom
Nový člen

iTrader:

Re: vplyv hľadanosti na hodnotu domény

Poslaťod Tom@S v 15 Feb 2011 14:35

tazke otazky, da sa len napisat ze svet nie je ciernobiely a nie je bud alebo. To ze ma nejake spojenie hladanost neurcuje cenu domeny, hlavnym faktorom je obor z ktoreho domena je. Este mozem s urcitostou napisat ze auta sa nevyhladavaju tolko kolko si napisal a kedze viem ze budes pisat ze preco ved blablabla rovno povem lebo to tak nie je a nechce sa mi to vysvetlovat. Treba vela citat, skusat a casom sam zistis ze to vobec nie je tak jednoduche ako si to tu nacrtol, keby to tak bolo uz by tie domeny boli davno zabrane a predane, ale nie su. (nehovorim o auta, auto.sk)
SEO | Blog o SEO
Nekontaktujte ma ak - temy nemazem, neupravujem -> citajte pravidla
Obrázok užívateľa
Tom@S
Admin

Meno: Tomáš
iTrader:

Poslaťod Grom v 16 Feb 2011 10:07

Ďakujem za odpoveď chápem čo tým chceš povedať tiež si myslím, že záleží na obore. Hľadanosť som bral od google neviem na koľko je t presná inforácia bral som google ako vieruhodný zdroj no ako som písal som úplný nováčik a nerozumiem sa do tejto problematiky vôbe. A auta som bral len ako príklad. Mám ešte pár ďalších otázok ale teraz o tom nemám čas písať tak zas neskôr :)
Grom
Nový člen

iTrader:

Poslaťod shuwix v 02 Mar 2011 07:22

Len ber že Google má medzinárodné výsledky, tzn. iné jazyky môžu používať ten istý keyword ale auta.sk so SK contentom bude google presadzovať iba u SK trafficu. Takže dostaneš len malú časť celého search volume.
Taktiež neviem či pri takýchto results nespája search volume singular + plural dokopy, dáva to ceľkom logiku lebo obdobne k tomu pristupuje aj pri vyhľadávaní.

Ďalej zober, že prvá pozícia v googli má síce cca 3-5x viac clickov ako 3tia pozícia, ale to sú miesta kam sa ťažko dostáva, hlavne keď tvoja doména je čerstvý handreg, a iné domény majú 6, 10, alebo aj viac rokov a vek je nie úplne zanedbateľný faktor pri SERP.

A keď sa proste pri develope podarí dať web na 30tu pozíciu pre daný search term, tak to je možno 0,3% zo search volume. A keď máš napr 80% trafficu z backlinks, a search tvorí 5% (zvyšných 15% je returning traffic) tak je jasné, že viac ťa trápi zapamätateľnosť domény.

Samozrejme, search volume je dôležitý. Ale nieje to jediný faktor. Napr. "ako na herpes" je kombinácia kľúčových slov ktorú google rozpoznáva ako hľadanú. Ale doména akonaherpes.sk je o hovne, lebo obdobných mien aj lepších vymyslíš veľa ktorú sú neregistrované.

Keď je veľa voľných domén obdobnej kvality ako tvoja, znamená to že tvoja nemá hodnotu viac ako regfee.

Domaining je alchýmia, treba veľa pokusov ;) a semtam sa nejaký ten lektvar ujme :D

Základné pravidlo domainingu je: Naprv. treba minimálne 3 mesiace intenzívne čítať blogy, fóra, učiť sa .... a až potom registrovať prvú doménu.

(v pravo pod nickom je zelený palec hore, čím sa ďakuje za vyčerpávajúcu odpoveď :p )
ICQ@me (at) 316 274 874
Môj blog je v prdeli, čítajte Dragov, je super, často aktualizovaný a aj sa naučíte aj zasmejete:
http://www.404m.com
Obrázok užívateľa
shuwix
Moderátor

iTrader:

Poslaťod Grom v 04 Mar 2011 15:34

Shuwix ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď aj keď som dvom tretinám nerozumel :) Viem že je to ťažké a ako som už písal rozhodol som sa skôr robiť na doménach nejaké projekty ktoré potom buď predám alebo si ich ponechám. Na jednom z nich práve pracujem no viac zaťial prezrádzať nebudem najskôr to naplním obsahom potom zaregistrujem do katalógov a až potom sa pochválim :)
Grom
Nový člen

iTrader:

Späť na Otázky nováčikov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia