Registrátor(i) nielen .sk domén

Podeľte sa s vašími tipmi a trikmi ako zarobiť na doménach a kde a ako ich parkovať, či inak monetizovať.
Virtuln servery

Registrátor(i) nielen .sk domén

Poslaťod adrive v 09 Jún 2008 15:20

Zdravím, pred časom som si zaregistroval pár domén (nielen .sk) domén. Ako registrátora som si zvolil exohosting.sk, keďže mali službu DNS Parking za 0,- Sk a v popise napísané: Využitie našich DNS serverov ako sekundárnych.

Normálne som si myslel, že si nastavím na svojom DNS serveri záznamy k týmto doménam, exohostingu ako registrátorovi a prevádzkovateľovi DNS Parking (0,-) dám vedieť, že k týmto doménam chcem použiť primárny nameserver môj a ich sekundárne. A bez zbytočných dohadov som očakával, že: Zmenia mi record u sk-nicu, nastavia svoje sekundárne servery tak aby transferovali zónu z mastra - to je predsa funkcia sekundárneho DNS nie?

Oni mi však odpísali:
zonovy transfer nie je na nasich serveroch povoleny, takze nebudu nase servery reflektovat. jedine ze si upravite zaznamy rucne v Control paneli, alebo nebudete nase name servery vyuzivat.

Nie len že nebudem využívať ich namservery, ale nebudem ich už využívať ako registrátora.

Preto sa chcem opýtať, poznáte nejakého dobrého registrátora .sk domén, ktorý umožňuje najlepšie v administračnom rozhraní nech nemailujem ako debil (ako u exohostingu) o každú zmenu NS záznamu domény. Zároveň tak, aby som ich DNS servery mohol použiť ako sekundárne a transferovali si zónové súbory z mastra?

Dumem nad využívaním rôznych Free DNS servicov, ale nejak sa mi zdá byť choré, aby som niekomu platil za doménu, u niekoho mal zdarma sekundárny DNS a u seba hostoval web... Imho by to mala byť samozrejmosť poskytovať sekundárny DNS každého registrátora...
adrive
Nový člen

iTrader:

Re: Registrátor(i) nielen .sk domén

Poslaťod Tom@S v 09 Jún 2008 15:23

ja pouzivam forpsi. Ak si neni profik v zaznamoch (ako ja :), tiez som z toho viac menej lama ) tak im staci napisat alebo pri registracii domeny zadat nove nameservery tam je to jednoduche, potom sa uz nastavuju tazsie. Ale ako pisem ked im napises dns aj nameservery ti zmenia
SEO | Blog o SEO
Nekontaktujte ma ak - temy nemazem, neupravujem -> citajte pravidla
Obrázok užívateľa
Tom@S
Admin

Meno: Tomáš
iTrader:

Poslaťod adrive v 09 Jún 2008 15:30

Wou, aká rýchla reply :)

Umožňuje forpsi nastaviť si ako primárny nameserver svoj a zvoliť si možnosť ich servery ako sekundárne s tým, že si budú od mastra transferovať zónu? Lebo toto je pre mňa dôležité aby som si zónu spravoval u seba a aby si dns server registrátora transferoval zónu...
adrive
Nový člen

iTrader:

Poslaťod Tom@S v 09 Jún 2008 15:33

uff...ako pisem v tomto som lama ale ak si nechas pri registracii ich nameservery neskor cez administraciu sa daju vcelku podbrobne nastavit. Nic vsak nedas za to ked im napises mail ci vyuzijes ich online podporu ;)
SEO | Blog o SEO
Nekontaktujte ma ak - temy nemazem, neupravujem -> citajte pravidla
Obrázok užívateľa
Tom@S
Admin

iTrader:

Poslaťod brian v 06 Júl 2008 13:17

adrive píše:Wou, aká rýchla reply :)

Umožňuje forpsi nastaviť si ako primárny nameserver svoj a zvoliť si možnosť ich servery ako sekundárne s tým, že si budú od mastra transferovať zónu? Lebo toto je pre mňa dôležité aby som si zónu spravoval u seba a aby si dns server registrátora transferoval zónu...

websupport.sk -
Obrázok užívateľa
brian
Domainer

Meno: Brian
iTrader:

Poslaťod tomasqo v 06 Júl 2008 15:31

Na forpsi sa nedá robiť to čo chceš ty, adrive :)
tomasqo
Stály člen

iTrader:

Poslaťod Freelan v 06 Júl 2008 18:18

Da sa tam toho dost vela, ale je lepsie pouzivat ich servery ako defaultne alebo priplacat.
Freelan
Nový člen

iTrader:

Poslaťod nepto v 19 Jan 2009 12:20

U nas je sluzba o ktorej zakaznik pise vyssie zdarma, tj za 0 EUR

Podmienky, ktore to ale musi splnat:

Dotiahnutie DNS zaznamov od zakaznika, alebo nastavenie DNS zaznamov na nasom CP nie je spoplatnene ziadnym poplatkom. Viz

http://webhosting.platon.sk/article.php?produkty::dns
nepto

iTrader:

Poslaťod shuwix v 20 Jan 2009 00:20

Porovnanie lacných zahraničných registrátorov, s kladmi a zápormi a cenami, odkazom na zlavňové kuponý atď.

http://www.webmasterinter.net/category/ ... omparison/
ICQ@me (at) 316 274 874
Môj blog je v prdeli, čítajte Dragov, je super, často aktualizovaný a aj sa naučíte aj zasmejete:
http://www.404m.com
Obrázok užívateľa
shuwix
Moderátor

iTrader:

Späť na Parkovanie a monetizácia domén

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia