Rady pre uplneho zaciatocnika

Si začiatočník v obore domén? Neváhaj, pytaj sa!
Virtuln servery

Rady pre uplneho zaciatocnika

Poslaťod hector87 v 22 Jan 2010 07:42

zdravim vas, pomerne nahodou som sa dopracoval k tejto cinnosti, praca s domenami, ked som tento tyzden cital clanok za kolko boli predane domeny ako sex.com, pizza.com ci vodka.com... kedze som zistil ze registracia domen je za babku, tak som sa rozhodol ze by som to skusil, uz som tu par clankov precital ale rad by som sa este "polopatisticky" opytal na par otazok a bol by som vdacny za podobne odpovede, dakujem...

vymislime si fiktivnu stranku, dajme tomu ze by som natrafil na volnu, neregistrovanu domenu s lukrativnym nazvom, napr. "auto.com" a nemam ziadne skusenosti s tvorbou webu

1.co by bolo vhodne s takouto domenou spravit ? hned ju ponuknut na predaj ? alebo z nej spravit nejaku reklamnu stranku ?

2.u koho je najhodnejsie registrovat si domenu .com ? su s predajom domen nejake papierovacky ? treba z toho odvadzat nejaku dan na slovensku?

3.da sa vobec na tom nieco privirobit, ak by som hladal volne sikovne alebo preklepove nazvy domen a hned by som ich ponukal na predaj ? je tento trh dost likvidacny ?

zatial len tolko, vopred dakujem za odpovede
hector87
Nový člen

iTrader:

Re: Rady pre uplneho zaciatocnika

Poslaťod Jaret v 21 Dec 2010 10:04

Keď nevieš čo s tím načo ti to potom bude? ak nemáš skúsenosti s tvorbou webu vyber si css štýl to bi ti malo na začiatok bohate stačiť ak to myslíš vážne skús to tu: http://jakpsatweb.cz to by ti malo na začiatok bohate stačiť teda ak neplánuješ bohatnúť predajom a kúpou domén :) ale presadiť sa pri tak velkej konkurencii aká je dnes v tejto sfére bude asi cesta zarúbaná...
Jaret
Nový člen

iTrader:

Re: Rady pre uplneho zaciatocnika

Poslaťod shuwix v 08 Jan 2011 19:48

Cesta nieje nikdy zarúbaná.
Určite si prebehni tento môj starý thread:
zakladne-domenove-pojmy-a-informacie-t441.html
ICQ@me (at) 316 274 874
Môj blog je v prdeli, čítajte Dragov, je super, často aktualizovaný a aj sa naučíte aj zasmejete:
http://www.404m.com
Obrázok užívateľa
shuwix
Moderátor

iTrader:

Späť na Otázky nováčikov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia