Optimalizácia parkovania

Podeľte sa s vašími tipmi a trikmi ako zarobiť na doménach a kde a ako ich parkovať, či inak monetizovať.
Virtuln servery

Optimalizácia parkovania

Poslaťod shuwix v 31 Okt 2008 19:55

Dobrý večer priatelia :)

No dám tu aspoň také základné veci ohľadom parkovania. Lebo doménu zaparkovať a nechať tak je veľká chyba.
Ak máte doménu na 365 dní a 5 dní zabijete testovaním, je to 1,4%, a zvýšite si CTR o niekoľko percent (aj o 5-10 u Parked bežne) napr. z 10 na 15 je to +50% revenue.

1. Viete kto ide na vašu doménu a prečo? Ak to je type-in doména vždy sa dá nájsť viac kombinácii keywords.
Takže odporúčam doménu hneď neparkovať ale dať si statcounter alebo google analytics. Osobne používam statcounter, je rýchlejší.
Zo štatistík sa dá zistiť aké keywords používali ľudia, čo doménu vyhľadali. Zistíte odkiaľ ľudia prichádzajú.
Dá sa zistiť z akej stránky išli predtým aj u type-in čo vám môže tiež utvoriť obraz.

A máte krajinu pôvodu návštevnosti.
Takže ak máte západný traffic, použil by som Parked, ak stredoeurópsky a ďalej na východ, tak Namedrive.

1a) máte type-in traffic - môžete si pre najčastejšie kombinácie keywords spraviť textlinky a uvidíte, na ktoré sa najviac kliká.
1b) máte expired traffic, vidíte to cez statscounter odkiaľ idú a čo hľadajú. Text linky tiež pomôžu, vidíte si čo si ľudia vyberú.

Keyword kombinácie do textliniek odporúčam cez http://freekeywords.wordtracker.com

No a potom si tieto keywords nastavíte v parkovaní. Môžte vybrať ďaľšie príbuzné keywords, tiež to môže zvýšiť CTR.

2. landing page je dôležitý. U bežných mainstreamových by som určite použil svetlomodré farby, výskum od Marchex -u zistil že v priemere porastie CTR o + 2%.
Samozrejme u adult s/ to žhavejšie farby.

U parked.com skúšajte keyword kombinácie kýmk Vám vyberie čo najzaujmavejší obrázok a najpresnejšie reklamy.

Ak sú výsledky stále slabé, nebojte sa experimentovať, doménu máte na 365 dní, to znamená pár dní testov Vás neoberú citateľne o príjmy ale každé percento CTR Vám pridá veľa peňazí pri dlhom behu :D

Nejaké ďaľšie info na mojom blogu :D
ICQ@me (at) 316 274 874
Môj blog je v prdeli, čítajte Dragov, je super, často aktualizovaný a aj sa naučíte aj zasmejete:
http://www.404m.com
Obrázok užívateľa
shuwix
Moderátor

iTrader:

Re: Optimalizácia parkovania

Poslaťod brano v 27 Nov 2008 19:55

zaujimave informacie, urcite sa s tym pohram :-)
Obrázok užívateľa
brano
Nový člen

iTrader:

Poslaťod shuwix v 28 Nov 2008 03:17

ešte by som odporučil pri niektorých keywords vymeniť aj obrázky napr. u Parked, hlavne keď je expired traffic tak semtam treba upútať aby to ľudia hneď nezavreli :D
ICQ@me (at) 316 274 874
Môj blog je v prdeli, čítajte Dragov, je super, často aktualizovaný a aj sa naučíte aj zasmejete:
Obrázok užívateľa
shuwix
Moderátor

iTrader:

Poslaťod kiwwisk v 28 Nov 2008 08:12

ono je to problem ked ma clovek parkovanych stovky domen. Potom uz prichadzaju na radu automatizovane systemy
Obrázok užívateľa
kiwwisk
Člen

iTrader:

Poslaťod shuwix v 25 Jan 2009 20:41

Stačí mať kategórie u parkovaných domén podľa niche.
Ďalej by som pridal že sa jednoznačne oplatí napr. skúsiť Parked a Namedrive keďže je to clickthrough a single click takže sa dá porovnávať. Napr. TYPO domény fungujú väčšinou lepšie na Namedrive.
ICQ@me (at) 316 274 874
Obrázok užívateľa
shuwix
Moderátor

iTrader:

Poslaťod yanco32 v 19 Feb 2012 15:12

Zdravím, dá sa na jednu doménu umiesniť aj viac poskytovatelov reklám naraz, napr. Sedo, namedrive, domainparking atď...

ďakujem za odpoveď
yanco32
Nový člen

iTrader:

Poslaťod Tom@S v 19 Feb 2012 20:42

neda, pretoze domena sa smeruje na poskytovatelov nie naopak
SEO | Blog o SEO
Nekontaktujte ma ak - temy nemazem, neupravujem -> citajte pravidla
Obrázok užívateľa
Tom@S
Admin

Meno: Tomáš
iTrader:

Poslaťod yanco32 v 20 Feb 2012 09:43

Dík za info, teraz mám v pláne poskúšať Typo domény, uvidíme čo to povie resp. vynesie... =)
yanco32
Nový člen

iTrader:

Poslaťod domain v 18 Feb 2016 03:12

yanco32 píše:Zdravím, dá sa na jednu doménu umiesniť aj viac poskytovatelov reklám naraz, napr. Sedo, namedrive, domainparking atď...

ďakujem za odpoveď

pre kazdeho navstevnika mozes presmerovat na ineho providera
Domeny na predaj FQ.sk, 19.sk, ukazka.sk, inteligencia.sk (na IQ testy), vojaci.sk, ultrabooky.sk, piloti.sk, U2.sk, hotspoty.sk, ePredaj.sk, iHudba.sk, SEOsluzby.sk
Obrázok užívateľa
domain
Člen

iTrader:

Späť na Parkovanie a monetizácia domén

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia