oliver

Kto si, čo vieš, aké máš záujmy a projetky,...
Virtuln servery

oliver

Poslaťod oliver v 14 Sep 2008 21:49

Volam sa Oliver. Som zamestany .
Vlastnim niekolko .sk .eu .tv a com domen. Mam aj niekolko projektov.
Z domain parkingu mi najviac sadol namedrive.com a ciastocne sedo.com Momentalne 19 domén mam na pokrytie nákladov na reg. atd. zatial uspesne a to parkovanim u spolocnosti spomenutých vyssie. Priemerne CTR mam nad 20.00%. Stranky Made for AdSense zatial nevytvaram. Jednu doménu konkretne verising.sk idem po uspesnej dohode v najblizsich dnoch previest na SK spolocnost , ktora zastupuje verising.sk u nas. Obsah tam uz maju vlastny. Ine domeny s copyrightom uz nemam, avsak mam niekolko preklepových.
V beziacich projektoch vyuzivam adsense avsak na pokrytie nakladov je worth dost nizky. Preto to kryjem s parkingu. Bezne sa mi stava ze dostanem mail na odpredaj domeny. Napriklad na domenu sleduj.eu lenze tato domena ma dost nizku cenu avsak vysoke CTR /podla dni najmenej 12,5 % najviac 33,33% za sep/ takze ju este pre trh neuvolnim.

Dalej pre buducnost planujem spustit vyrobu webu vratane RS systemov. Zameranie bude na male obce, zivnostnikov a pre mensie spolocnosti.

Zatial testujem moznosti RS a php. Vsetko open source. Napriklad wordpress, joomla a phpBB.
Idem este skusit vBuletin a drupal. Zatial sa mi pozdava do buducnosti phpBB a Joomla. /Pozeram ze Ty pouzivas kombinaciu phpBB3 a wordpress. /

Na ostrých strankach využívam zatial phpBB. Avsak na freeweboch mam skusobne instalacie wordpressu napriklad tu http://idealne.webzdarma.cz a tu http://idealne.kvalitne.cz/ a potom joomla napriklad tu http://www.ihla.ic.cz Co sa tyka technológii implementacie php, pripajnie a editovanie databaz a dalej instalacie, modulov plug inov modifikacíí atd u uvedenych RS tak vsetko je jednoduche az by som povedal ze user friendly, alebo ako som videl logo na jednom Ceskom webdesing RS webe "BLBUVZDORNE." /na vyske som zacinal s FoxPro pre DOS./

Najvacsi problem a najviac casu mi zaberie vyroba vlastneho loga headeru a podobne. Navyse nemam ani vhodny graficky editor./to je le vyhovorka, aby som sa nemusel zahryznúť do grafiky hlbšie. / Zrejme si ich budem zadavat vyrobit externe.

Vlastne pokusne headre pre phpBB uz mam vyrobene avsak na to dam link az na buduce.

Web ponuka vela moznosti na zarabanie na domenach, avsak este vacsie s open source sablonami pre staticke alebo stranky RS, ktore mozete pouzit na vyrobu webu pre seba a pre komercne pouzite. Vyrobe webu vsak treba obetovat mnozstvo casu, trpezlivosti a sledovat moderne trendy a technologie.
Obrázok užívateľa
oliver
Nový člen

iTrader:

Re: oliver

Poslaťod Tom@S v 14 Sep 2008 22:02

vitaj,
no popisal si toho dost ja by som upresnil ze sice pouzivam bb3 a WP ale nie su ziadne prepojene, pretoze to neni potrebne, ale myslim ze na to co ich pouzivam su to najlepsie systemy. Inak mohol by su skusit MFA radsej ako parkovanie podla mna by to hodilo viac a hlavne ak ide o lukrativne zameranie ci anglicky pisane weby.
SEO | Blog o SEO
Nekontaktujte ma ak - temy nemazem, neupravujem -> citajte pravidla
Obrázok užívateľa
Tom@S
Admin

Meno: Tomáš
iTrader:

Poslaťod shuwix v 14 Sep 2008 22:14

Vataj (aby som sa vyhol chybe Y/I).

No WP je môj favorit pretože som lamka. Len teraz dostávam pohube, lebo updatnutý theme čo používam je nejak komplexnejší a čoho sa chytím v Dreamweaveri tak doserem celý layout xD

Ku grafike, no stačí mať pár obľúbených softov. Asi photoshop, ale lammy ako ja frčia na Coral fokkapaint. Alebo použi Gimp-a ak máš rád 10 neuchytených okien xD

K tomu parkovaniu, Sedo je 1-click systém to znamená malo by tam byť vysoké CTR ale nízke PPC (a býva sakra nízke). Skús aj iných, nechcem odporúčať Parked a môj SIG lebo už si začínam pripadať ako SIGwhore. :)
Vyskúšaj Parked, ale pre sk/cz ani nie lebo slovákočeši nespravia veľa preclickov.
ICQ@me (at) 316 274 874
Môj blog je v prdeli, čítajte Dragov, je super, často aktualizovaný a aj sa naučíte aj zasmejete:
http://www.404m.com
Obrázok užívateľa
shuwix
Moderátor

iTrader:

Poslaťod oliver v 14 Sep 2008 22:48

Jasne WP a phpBB nemas prepojene. Na to nie je dovod. WP mas instalovanu na subdomenu.

Len ma to zaujalo, lebo podobne planujem aj ja pouzit na jeden projekt presne WP a phpBB. Napadlo ma to este pred tým ako som objavil domainer.sk a vidim, ze je to pouzitelné!

Napriklad ja mam na jednu databazu pripojene dve rozdielne fora phpBB z dvoch domén a dal som iba iny prefix v nazve tabuliek namiest phpbb_ , a slape to. Je to z jedneho dôvodu, aby som usetril peniaze u webhostera, ktory chce za kazdu DB naviac peniaze. To iste planujem aj s WP v kombinacii s phpBB pouzit jednu databazu.

To je vsak pre ine fórum .

Dakujem za radu shuwix pre grafiku. Asi sa na to o tyzden pozriem. Prave s tých "10 neuchytených okien xD" mam strach!
Obrázok užívateľa
oliver
Nový člen

iTrader:

Poslaťod Tom@S v 14 Sep 2008 23:11

jasne to sa da len na to neteba zapomenut pri vykonavani sql prikazov, ze je tam iny prefix
SEO | Blog o SEO
Nekontaktujte ma ak - temy nemazem, neupravujem -> citajte pravidla
Obrázok užívateľa
Tom@S
Admin

iTrader:

Poslaťod tomasqo v 15 Sep 2008 10:27

Ver mi, keď som si prvýkrát pustil Gimp skoro som odpadol :D
tomasqo
Stály člen

iTrader:

Späť na Predstavte sa

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia