Ochranná známka na názov...

Voľná diskusia na tému domény, zaujímavosti a novinky zo sveta domén.
Virtuln servery

Ochranná známka na názov...

Poslaťod S-player v 27 Dec 2012 01:48

Zdravím, ma tu niekto skúsenosti s ochrannou známkou na slovo ? Dané slovo chcem použiť len ako názov domény ( Takže mi je jedno keď ho niekto použije niekde inde... ). O čo mi ide je len to ,že ak si niekto zakúpi v budúcnosti doménu s rovnakým názvom tak aby som sa s ním nemusel @#$~ komu naozaj patrí. Je to vôbec možne ? Samozrejme ochrannú známku by som potreboval celosvetovo nie len v danej krajine.

* Áno možno je riešením registrovať si všetky domény, tie sú ,ale len na jeden rok a potom si ich musím predlžiť čo nevýjde veľmi lacno. Ochranná známka je tuším na 10 rokov.
S-player
Nový člen

iTrader:

alenka v risi divu

Poslaťod domain v 29 Dec 2012 14:03

ta otazka nie uplne jasne zapisana

ochranna znamka ta bude stat vyrazne viac ako domeny (na rovnaky pocet rokov)
a vybavenie znamky tiez nie je za den

musis vediet ktore trhy su pre teba dolezite

vezmes napr. com, sk, de, uk, fr, it, eu
neviem na co to potrebujes
Domeny na predaj FQ.sk, 19.sk, ukazka.sk, inteligencia.sk (na IQ testy), vojaci.sk, ultrabooky.sk, piloti.sk, U2.sk, hotspoty.sk, ePredaj.sk, iHudba.sk, SEOsluzby.sk
Obrázok užívateľa
domain
Člen

iTrader:

Re: Ochranná známka na názov...

Poslaťod S-player v 29 Dec 2012 17:06

No veď toho sa trochu obávam. Čo sa týka projektu nechcem o ňom veľmi diskutovať ( Snáď to pochopíte... ). No a čo sa týka domén potreboval by som úplne všetky ( To by bolo naj... ). Ono ide ,ale o to ,že ja ich nepotrebujem všetky hneď.

Napríklad: Teraz si zakúpim .SK, .CZ ,ktoré budem využívať, nezakúpim si ,ale .COM, .EU, .FR....pretože ich nepotrebujem ,ale nechcem zase aby mi ich niekto ukradol ( Pretože do budúcna sa mi možno zíjdu ).

( Poviem na rovinu ,že čo sa týka domén nie som v tom žiaden expert ) preto by som mal ohľadom toho ešte jednu otázku. Ak by som vzal všetky domény je možne vybaviť si nejakú "zľavu" ? Ide o to ,že vlastním aj zopár iných domén + ,ak by som si zakúpil aj tieto bola by to pekne veľa kopa. Bolo by super ,ak by som nemusel zaplatiť ( ĎALŠÍ PRÍKLAD ) za 100 domén 10€ tz. 1000€ ,ale dajme tomu 7€/ks tz. 700€/rok.

Veľká vďaka za odpoveď
S-player
Nový člen

iTrader:

Poslaťod mikemikemike v 30 Dec 2012 15:10

Keď chceš ochrannú známku pre celú EU, tak najskôr pozri či už náhodou nie je zaregistrovaná, pre celú EU, alebo v nejakom štáte. To je základ...
mikemikemike
Nový člen

iTrader:

Poslaťod S-player v 30 Dec 2012 21:19

1. Veľmi veľmi silno pochybujem ,že niečo také je zaregistrované
2. Zbytočne sa nato budem pozerať keď ani neviem či to je možne + neviem koľko má to výjde celkom a či mi to k niečomu bude preto sem píšem
3. Potrebujem to na všetky existujúce domény tz. pre celý svet
S-player
Nový člen

iTrader:

Poslaťod domain v 31 Dec 2012 16:53

pokial sa ten projekt ma tykat viac nez jednej krajiny
tak vezmi hned aj .com

chces riesit ochranne znamky, ale nemas peniaze na 5 domen?

tak potom je to pre teba neriesitelne
Domeny na predaj FQ.sk, 19.sk, ukazka.sk, inteligencia.sk (na IQ testy), vojaci.sk, ultrabooky.sk, piloti.sk, U2.sk, hotspoty.sk, ePredaj.sk, iHudba.sk, SEOsluzby.sk
Obrázok užívateľa
domain
Člen

iTrader:

Poslaťod S-player v 31 Dec 2012 21:31

Nechápem teraz ,ale kde svojou otázkou smeruješ. Vyššie som popísal len PRÍKLADY. Môžem vziať .SK, .CZ. .EU, .COM proste všetky tie "hlavné" ,ale aj tak ich tam bude ešte kopa takých ,ktoré nemôžem vziať a to je problém.
S-player
Nový člen

iTrader:

Poslaťod domain v 31 Dec 2012 21:41

ziadna otazka

dostal si radu co urobit s tvojim obmedzenym rozpoctom

inak .com je omnoho dolezitejsia ako .eu
Obrázok užívateľa
domain
Člen

iTrader:

Poslaťod S-player v 01 Jan 2013 02:56

Opäť nechápem kam smeruješ. Viem ,že .com je dôležitejšia ako .eu to je jasné. Kde som napísal ,že nie ? Alebo kde som ju uprednostnil ?

Čo sa týka rozpočtu nepovedal by som ,že je obmedzený len nechcem platiť ročne 150€ za doménu ,ktorú nevyužijem ,ale zase nechcem ani aby mi ju niekto "ukradol".
S-player
Nový člen

iTrader:

Poslaťod domain v 01 Jan 2013 03:04

vidim ze nechapes

a kde som ja pisal ze ty si pisal?

dal som ti riesenie
ostatne je otazka tvojho budgetu

aj keby si mal TM bez domen, stalo by ta to potom tisice eur, ziskat tie domeny
plus cena za samotnu TM
takze je lepsie rovno zobrat domeny (bez poplatkov za sudy a abritraze)

ze nechces platit ma absolutne nezaujima
Obrázok užívateľa
domain
Člen

iTrader:

Ďalší

Späť na Všeobecne o doménach

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia