Napad pre SK-NIC

Voľný pokec nie len o doménach
Virtuln servery

Napad pre SK-NIC

Poslaťod webfactory v 25 Jan 2009 00:01

Tak ma napadla myslienka...
Kedze sa reg.u SK-NICku domeny cez robota (automaticky), a to hl.reg.kt.to na koniec nezaplatia, preco SK-NIC neurobi jednu fintu na koniec registracie?
Tu je moja idea: Ak je ten formular a vsetko ako vyklikate ze reg.domenu na konci by vyskocilo este okno s SK-NICku s potvrdenim a HLAVNE chapta code.
Viem ze teraz v namietate ze chapta code robot prekona - tu vsak uz mame nove chapta code kt. robot nedokaze oblafnut len tak (navrhoval som uz system "stieracieho losu") eventualne by sa miesto chapta code dala dat nejaka otazka..na kt.treba odpovedat..priklad 3 den v tyzdni a pod.
Je to tak zlozite pre SK-NIC?
Obrázok užívateľa
webfactory
Stály člen

iTrader:

Re: Napad pre SK-NIC

Poslaťod tomasqo v 25 Jan 2009 10:52

Ja by som skôr navrhol potvrdenie pomocou SMS a btw, je to capchta code.
tomasqo
Stály člen

Meno: Tomáš
iTrader:

Poslaťod slacker v 25 Jan 2009 14:39

Je to captcha.. :look:

Co sa tyka samotneho navrhu, tak SK-NIC vraj uz toto testuje, problem je iba v tom ze im to akosi dlho trva. Davnejsie tu o tom bola dost rozsiahla debata: kam-smeruje-sk-nic-rozhovorom-s-patrikom-krauspem-t376.html
slacker
Nový člen

iTrader:

Poslaťod webfactory v 25 Jan 2009 17:47

Potvrdenie SMS je dost diskriminujuce - kedze nemusi mat kazdy mobil...i ked valna vatcsina ho zrejme ma.
A zrejme aj to by robot dokazal poriesit ak bude mobil kominikovat s PC (alebo tak podobne).

tomasqo píše:Ja by som skôr navrhol potvrdenie pomocou SMS a btw, je to capchta code.
Obrázok užívateľa
webfactory
Stály člen

iTrader:

Poslaťod slacker v 25 Jan 2009 19:15

SMS potvrdenie by fakt nebolo stastne riesenie. Za 1. SK-NICu by implementacia trvala 100 rokov a za 2. su smsky spoplatnene, takze by to urcite vyvolalo rozruch a velku kritiku. Inak navrh s captchou by aj tak uplne nezabranil tym neplatiacim registratorom registrovat domeny... Radsej nech zmenia pravidla tak, aby im to v co najvacsej miere znemoznili.
slacker
Nový člen

iTrader:

Poslaťod shuwix v 25 Jan 2009 20:31

Ja som za zrušenie SK-NIC a eshopy budú kamenné - weby vytesané kameňom o skalu xD.

Škoda že nemá nik záujem spraviť v SK-NIC výchricu a vyhádzať tých lemplov. Je to kšeft, tak by ho proste mal prevziať niekto kto vie z neho vymačkať omnoho viac.
ICQ@me (at) 316 274 874
Môj blog je v prdeli, čítajte Dragov, je super, často aktualizovaný a aj sa naučíte aj zasmejete:
http://www.404m.com
Obrázok užívateľa
shuwix
Moderátor

iTrader:

Poslaťod tomasqo v 25 Jan 2009 20:59

A čo tie overovacie SMS u SEDO. Také niečo som myslel ;)
tomasqo
Stály člen

Meno: Tomáš
iTrader:

Poslaťod slacker v 25 Jan 2009 21:08

tomasqo píše:A čo tie overovacie SMS u SEDO. Také niečo som myslel ;)

Aha jasne, uz viem ako si to myslel. Ale to by zas SK-NIC musel platit za smsky a to by asi pre nich nebolo vyhodne. :)
slacker
Nový člen

iTrader:

Poslaťod webfactory v 25 Jan 2009 21:31

Nech mi je dovolene povedat ze za tie peniaze co beru za domenu by kludne taku SMS mohli dat .. ale ako som pisal bolo by to diskutabilne.
Tu treba asi zvazit ci naozaj ma SK-NIC volu tu zalezit vobec nejak menit. Otazka je taka ale odpoved znie ze zrejme NIE!
A preco NIE?
Odpoved je mozno jednoducha.
Ako tu uz niekto napisal ze by to trebalo dat niekomu kto by to vedel riadit a vytrieskat normalne peniaze..teda spol.kt.by to seriozne spravovala.
Je tu samozrejme zadrehel ten ze ide o zaujem . Treba si uvedomit ze ide o spol.kt.je riadena "statom" a zaujom.skup. a teda mozno aj ten clovek kt. sedi v spravnej rade je vlastnik alebo min. spoluvlastnik spol.kt.reg.domeny ktore "netreba zaplatit".Nehovoriac o Swan kt. si domeny rovno ukoristi.
Dojem:
Pokial sa na to asi napr. s relacie "Plaba" nepozru asi to bude tak.
To mate tak - pokial ziaden verejny zaujem (pretoze ludia nevidia pozadie) - tak je ticho ... Budeme aj my ?
Obrázok užívateľa
webfactory
Stály člen

iTrader:

Poslaťod slacker v 25 Jan 2009 21:49

Chces spravit peticiu alebo zalozit nejake hnutie proti SK-NICu? :)
slacker
Nový člen

iTrader:

Ďalší

Späť na Pokec

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia