Napad pre SK-NIC

Voľný pokec nie len o doménach
Virtuln servery

Re: Napad pre SK-NIC

Poslaťod brian v 29 Mar 2009 20:26

ano, pretoze nemaju nastavene pravidla aj pre majitela domeny, myslim ze sa to da do pravidiel pridat :) no nie?
Obrázok užívateľa
brian
Domainer

Meno: Brian
iTrader:

Poslaťod slacker v 29 Mar 2009 22:12

Samozrejme vsetko sa da, len treba chciet. Zmenit pravidla je to najmenej co mozu spravit. Ale pokial viem, tak ma byt zostavena nejaka komisia, ktorej clenmi budu aj zastupitelia statnych institucii a na tom to cele stoji. Nie su schopni sa dohodnut, stale nemaju urcenych ludi, resp. kaslu na to. A to nemyslim SK-NIC, ale prave tie statne institucie (ministerstva, atd).
slacker
Nový člen

iTrader:

Poslaťod shuwix v 30 Mar 2009 02:06

Slacker, mne sa to zdá ako pekná výhovorka. O ministerských zamestnancoch si myslím svoje (samozrejme nie o jednotlivcoch ale štatisticky).

Ale SK-NIC si môže zmeniť pravidlá týmto spôsobom. Neviem, koľko ide z tých peňazí štátu, ale je možné, že chcú s dohodnutými ľuďmi držať tieto domény "mimo platobný systém".

Inak si ich dlhoročnú hluchotu neviem vysvetliť.
ICQ@me (at) 316 274 874
Môj blog je v prdeli, čítajte Dragov, je super, často aktualizovaný a aj sa naučíte aj zasmejete:
http://www.404m.com
Obrázok užívateľa
shuwix
Moderátor

iTrader:

Poslaťod brian v 30 Mar 2009 09:38

domeny "mimo platboby system" si SK-NIC drzi sam - ako SWAN-0001, je toho na internete kopec popisaneho, od www.sk, po internet.sk a podobne domeny... nie je ich malo
Obrázok užívateľa
brian
Domainer

iTrader:

Poslaťod webfactory v 30 Mar 2009 14:15

shuwix píše:Ale SK-NIC si môže zmeniť pravidlá týmto spôsobom. Neviem, koľko ide z tých peňazí štátu, ale je možné, že chcú s dohodnutými ľuďmi držať tieto domény "mimo platobný systém".

Inak si ich dlhoročnú hluchotu neviem vysvetliť.

Tu ti ako odpoved posielam este dalsiu cast s mailu s SK-NIC, na margo toho ked aj ja som im napisal nieco v tom zmysle ze nechaju expirovat domeny pre zname firmy (ja som to sice myslel inak, ale v SK-NICu to hned pochopili ako napadnutie ze si ich drzia pre svoje zname firmy a odpoved bola taka)...
citacia s mailu:

Radi by sme sa zaroven rozhodne ohradili proti Vasmu vyroku, ze
*domenu nechame expirovat pre zname firmy*. Domeny pre uzivatelov
registruju registratori, ktori zaroven zabezpecuju ich technicku spravu.
Uzivatelia a registratori su zo strany nasej spolocnosti informovani
mailovymi spravami o stavoch domen, takze kazdy uzivatel a registrator
ma dostatok informacii a casu na obnovenie domeny v pripade expiracie.
Obrázok užívateľa
webfactory
Stály člen

iTrader:

Poslaťod Tom@S v 30 Mar 2009 22:10

ano registruju registratori a ked ide o pekne kusky tak ich vzdy zahadne chyti swan co je zahadne materska firma tak ako kultura.sk.
SEO | Blog o SEO
Nekontaktujte ma ak - temy nemazem, neupravujem -> citajte pravidla
Obrázok užívateľa
Tom@S
Admin

Meno: Tomáš
iTrader:

Poslaťod webfactory v 30 Mar 2009 23:04

Viem ze to asi nebude zniet dobre, ale na druhej strane , ak by si mal ty alebo ja taku moznost .. nevyuzil by si ju ?
Ruku na srdce .. urcite by sme si nejaku tu fajnu domenu potiahli :}
Viem ze to teraz znie tak nespravodlivo, ale to je len preto ze nie sme pri koryte...to je skratka politika...a na domeny si este neposvietil nejaky urad.Mozno preto ze to nikoho nezaujima alebo skor ze je to pre birokraciu "spanielska dedina".
Obrázok užívateľa
webfactory
Stály člen

iTrader:

Poslaťod brian v 30 Mar 2009 23:24

urcite by som ju vyuzil, ale urcite nie v takej miere ako to robi SK-NIC, a.s. - cize SWAN... ale je to ich politika a my proti tomu nemozeme nic.. smola

mne sa paci akym systemom su domeny riesene v cechach, nic.cz o maju dobre urobene, podporuju SEC-DNS (cize secure DNS) co neviem ci u nas v dohladnej buducnosti bude..

ale na druhu stranu, prijal by som aby mal SK-NIC den otvorenych dveri, aby sme sa sami presvedcili ako to cele funguje :))
Obrázok užívateľa
brian
Domainer

iTrader:

Poslaťod brian v 14 Apr 2009 21:50

uz sa mi na sk-nic stalo ze mi pri poslednom kroku registracia nabehla captcha :) takze predsa len tam je :) a som rad, pretoze to na chvilku zastavi robota - i ked proti tomu sa tiez da urobit protiopatrenie, lepsi programator si aj s tym poradi :)
Obrázok užívateľa
brian
Domainer

iTrader:

Poslaťod Tom@S v 15 Apr 2009 02:14

tak to aby som uz aj rucne zacal chytat :) ale ked je to nahodne tak to chyti iny cez robota
SEO | Blog o SEO
Nekontaktujte ma ak - temy nemazem, neupravujem -> citajte pravidla
Obrázok užívateľa
Tom@S
Admin

Meno: Tomáš
iTrader:

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokec

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia