Napad pre SK-NIC

Voľný pokec nie len o doménach
Virtuln servery

Re: Napad pre SK-NIC

Poslaťod Tom@S v 25 Jan 2009 22:23

nejde o lemplov v sk-nicu ale o to ako to cele funguje sedia tam registratori im vyhovuje ze su testovacie obdobia, ze funguje domain testing a tie stavy, statu zase ze domena stoji 700,- a sukrominokom to vyhovuje lebo si mozu domeny brat pre seba vid kultura.sk -nic sa nezmeni
SEO | Blog o SEO
Nekontaktujte ma ak - temy nemazem, neupravujem -> citajte pravidla
Obrázok užívateľa
Tom@S
Admin

Meno: Tomáš
iTrader:

Poslaťod brian v 06 Mar 2009 11:19

o sk-nicu by sme tu vedeli pisat aj basne :) tolko toho je, ale system uz je zauzivany a nikomu sa ho nechce menit ... :) a preco aj ? :) kvoli par registratorom ako sme my? ee - take nie, to by sa museli vystrkovat ludia co maju cez 5000 sk domen ... potom by mozno malo zmysel nieco riesit :)

Ale po pravde 5000 domen zaregistrovat nie je problem, chce to len trosku casu :) a nebude vas to stat ani korunu :)
Obrázok užívateľa
brian
Domainer

Meno: Brian
iTrader:

Poslaťod webfactory v 09 Mar 2009 13:22

idea:
Na magro toho 5000 reg. domen ... napadla ma taka akcia ze by sme sa dohodli na 1 den a cas vsetci druzne (napr. 20-30ludi) a zacali registrovat domeny do bludu az do ... tych napr. 5000 (to je len priklad) a tak ukazali sk-nicku ze o co ide a co chceme.Mozno by si to uz po-tom rozmysleli..alebo nie?

Ale po tej myslienke prisla dalsia - co ak nam zrusia ucty na SK-Nic a tak som tu ideu hned aj zamietol.
Obrázok užívateľa
webfactory
Stály člen

iTrader:

Poslaťod webfactory v 26 Mar 2009 03:41

Asi tyzden som si pisal s SK-NICkom, konkretne mi slo o domenu - nebudem rozpisovat o co konkretne povodne slo ale nakoniec sme sa dostali do diskusie o reg. domen a ich stale registrovanim dookola napr. rupostel a pod. zname firmy.

V SK-NICku sa pripravuju nove pravidla a zda sa ze odzvoni takym "firmam".

Citacia s mailu:

"Novymi Pravidlami registracie .sk domen, ktore sa pripravuju v
blizkej buducnosti, sa budeme snazit minimalizovat riziko obchodovania s domenami v tom zmysle, aby
registratori nemohli *drzat* domeny bez zaplatenia dlhsiu dobu. Podla momentalne platnych Pravidiel sa domena do stavu HELD moze dostat 2x za sebou.
"

:)
Obrázok užívateľa
webfactory
Stály člen

iTrader:

Poslaťod Tom@S v 26 Mar 2009 04:09

no aspon nieco, ale ked " dlhsiu dobu" to znamena ze nejake restrikcie to asi nebudu, ja by som tam dal klasicke testovacie obdobie ako je bezne tj. 5 dni a je to a nie 2 mesiace.
zase na druhu stranu sa pravidla robia uz niekolko rokov, ale captcha uz pribudla, takze aj odchytavaniu domen to zabranuje, samozrejme len tym co neplatia.
SEO | Blog o SEO
Obrázok užívateľa
Tom@S
Admin

iTrader:

Poslaťod brian v 28 Mar 2009 19:56

captcha neviem kde je - ale ja ju v systeme nemam ...

za dalsie, uz je tam ak sa domena dostane 2x do HELD uz nepovoluje registrovat domenu na dany NIC ID ... ale registratori maju aj 10 nickov ... a presuvaju domeny medzi sebou hore dole :))
Obrázok užívateľa
brian
Domainer

iTrader:

Poslaťod Tom@S v 28 Mar 2009 20:01

ked sa dostane 2x po sebe do heldu domenu uz neuhradis v systeme ju uz nemas
SEO | Blog o SEO
Obrázok užívateľa
Tom@S
Admin

iTrader:

Poslaťod slacker v 28 Mar 2009 23:10

A takisto ak ju chce znovu zaregistrovat ten isty registrator (ktory ju mal 2x v helde), musi ju dopredu zaplatit.
slacker
Nový člen

iTrader:

Poslaťod brian v 28 Mar 2009 23:53

tomas nehovorim o tom ze domenu nemas v systeme, ale prehodis si ju na iny nick ID ... ja som registrator a viem ako system SK-NIC funguje ...

k slackerovi - ano je to jedna z podmienok - ale co ak registratorovi nepovolia znovu domenu, ma predsa moznost zvolit si ineho registratora... a ked mas vela nick ID registratorov mozes toto robit donekonecna... hm?

ty ako majitel domeny (napr. si aj registrator) predsa nenesies zodpovednost ako registrator naraba s tvojou domenou ... aby som ujasnil postup a princip...

som majitel domeny domena222.sk ako FORP-0003 ale zaroven som aj registrator domeny FORP-0003 ... domena prejde do stavu deactivated, held... dam sa znova ako registrator ... TA.... deactivated, held... uz nie je moznost zmeny registratora na FORP-0003 ... ale je moznost zvolit dalsieho registratora... a zase 2x... po tomto mas moznost si zvolit registratora dalsieho ... a stale som majitel domeny... tento system som myslel ...

jedna vec je spekulovat o tom ako to byt moze a druha vec je ta, ako sa to da... ak ma problem SK-NIC zistit ktory NICK ID su takto prepojene nech sa ozve, presne viem kto pouziva ake NICK ID ...
Obrázok užívateľa
brian
Domainer

iTrader:

Poslaťod slacker v 29 Mar 2009 00:39

brian ja s tebou suhlasim.. A myslim ze SK-NIC velmi dobre vie, ktori registratori su takto prepojeni.. Uz len to ze pouzivaju rovnake DNS servery je dokaz.. :) Ale bohuzial pravidla im to dovoluju, tak aj SK-NIC ma zviazane ruky.
slacker
Nový člen

iTrader:

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokec

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia