Kde zohnat ľudi?

Podeľte sa s vašími postrehmi a názormi pre zlepšenie chodu boardu.
Virtuln servery

Kde zohnat ľudi?

Poslaťod Tom@S v 04 Apr 2008 20:38

Ahojte navstevnici,
viem zeby to mala byt hlavne moja uloha ale preco sa nespytat aj vas, ved viac hlav viac vie. Rozmyslal som zeby som si pripravil nejake PR clanky pre ceske weby a snad by ich par uverejnili. To je 1. moznost potom ma este napadlo napisat pa mailov do ostatnych aukcnych stranok ci by nebol zaujem inzerovat aj tu pripadne sa podelit o skusenosti ( ved to je to o co tu ide) no a potom sa spolieham na priatela googla ale to si este pockam kym budu nejake vysledky.
Co myslite vy? Napada vas nieco?
Kazdy napad je vitany a mnou vysoko ceneny ;)
SEO | Blog o SEO
Nekontaktujte ma ak - temy nemazem, neupravujem -> citajte pravidla
Obrázok užívateľa
Tom@S
Admin

Meno: Tomáš
iTrader:

Re: Kde zohnat ludi?

Poslaťod Drago v 04 Apr 2008 20:46

Pokud cheš větší návštěvnost:
- Vytvářej seznami expirovaných (hezkých) domén a házej je do sekce, kterou uvidí jen registrovaní.
- Spousta lidí by si dalo ohodnotit doménu, tak svědomitě přistupovat. Pokud se najde 5 - 6 lidí, kteří budou hodnotit (rozumně) domény tak to zvýší počet příspěvků.
- Aby se tu obchodovalo musí být poptávka
Obrázok užívateľa
Drago
Nový člen

iTrader:

Poslaťod Tom@S v 04 Apr 2008 20:49

s obchodom je mi jasne ze po tyzdni tu nebudu lietat aukcie ako napriklad na webtrhu ved aj tam sa to rozbiehalo snad rok ale ten je o niecom inom v podstate. Tie zoznamy su dobry napad trochu na nich popracujem a ako pises vidi ich len registrovani uzivatelia teda maju tam vstup iba taki
NO a hodnotit domenu musim pockat kym niekto bude zvedavy na moj/vas nazor
diky za tipy ;)
SEO | Blog o SEO
Obrázok užívateľa
Tom@S
Admin

iTrader:

Poslaťod kiwwisk v 04 Apr 2008 21:09

Webtrh ma sekciu "Predstavte sa", nikde som to tu nenasiel. Je to hned minimalne jeden prispevok pre novych uzivatelov bez toho, aby premyslali co maju pisat.
Obrázok užívateľa
kiwwisk
Člen

iTrader:

Poslaťod Tom@S v 04 Apr 2008 21:12

ok mozem spravit na to som aj zabudol veru a pritom to mam na svojom druhom fore :roll: dik za tip
SEO | Blog o SEO
Obrázok užívateľa
Tom@S
Admin

iTrader:

Poslaťod Petr v 05 Apr 2008 14:31

Snaz se lidi nalakat na pritazlivy obsah, vim ze je to obehrane klise, ale tady by to fungovat mohlo. Do doby nez ti zacnou vytvaret obsah navstevnici, tak to zustava na tobe. Jestli ovladas anglictinu nebo rustinu, tak prekladej a davej sem zajimave texty tykajici se domen.

Nabidni registrovanym nejake vyhody.

Spamuj, spamuj a spamuj 8-)
Obrázok užívateľa
Petr
Nový člen

iTrader:

Poslaťod Tom@S v 05 Apr 2008 14:43

Petr píše:Spamuj, spamuj a spamuj 8-)

Tiez som za.Mozno je to predcasne ale zatial sa mi paci ze je celkom zaujem kedze som uz som bol pri vzniku par for a viem ako to vyzera ked je praznde forum.Skusim sem dat zaujimave informacie ako pises po anglicky viem dobre a na blogoch je informacii kopa.
P.Ss :Petr mas odo mna ss :)
registrovani maju vsetky vyhody, vidia aj fora volne domeny a expirovane a zmazane domeny a mozu prispievat a drazit svoje domeny.MOzu klast otazky-Hostia maju pravomoc iba prehladavat forum, vyhladavat okrem spomenutych 2 sekcii
SEO | Blog o SEO
Obrázok užívateľa
Tom@S
Admin

iTrader:

Poslaťod shuwix v 06 Apr 2008 15:10

Ja by som mal tých pripomienok a rád viacej.

Som síce relatívny začiatočník (v porovnaní s celosvetovou scénou) a zatiaľ viac kupujem ako sa venujem propagovaniu predaja.

Základ je u každého fóra:
Prvé týždne najviac pridáva admin, či guidy, či spoľaholivých registrar-ov, či marketplacy, či ulititky alebo weby na free appraisal, alebo ktoré firmy majú dobrý platený appraisal a pod.
Vo všeobecnosti trvá cca 2 týždne kým viacerí ľudia začnú prispievať na fórum, u domain trade fóra je to o dosť ťahšie, pretože je málo členov.

Naozaj aj vlastný dobrý content, guidy nemusia byť najlepšie ale musia byť dobré. A hlavne by mali byť adminove vlastné.
Musia byť zrozumiteľné a dostatočne dlhé čítanie. Ľudia čo chcú niečo zarobiť buď na doménach alebo ako webmasteri musia rovnaho veľa študovať ako pracovať, takže si tú námahu dajú.

Chýbajú minimálne 4 sekcie (kategórie) fóra:
Hľadám doménu / Chcem doménu - kde človek napíše pre aký obor a dostáva ponuky.
Toto je veľmi dôležité, lebo je ťažké nájsť kupcu na dobrú doménu. Ale keď si kupec dá ponuku tak to motivuje veľa ľudí prispieť svojimi doménami a keď diskusia žije, je radosť sa na také fórum vrátiť.

Treba pravidlá pre túto sekciu aspoň niečo takéto:
Kupec zadá minimálne o čo má záujem, business, mortgage, insurance, marketing, social site, imagehost ....
Kupec zadá svoj približný strop, či už na jednu doménu alebo keď kupuje viac tak koľko chce investovať.
Aby predávajúci zbytočne neponúkali domény, na ktoré kupec nmá. A vôbec to nebude tlačiť ceny hore, lebo predávajúci zistia, že tu za premrštené ceny nepredajú.
Kupec dá požiadavky, či chce čistú doménu, alebo chce aj content a traffic.
Kupec dá požiadavky, či chce štatistiky (pagerank, pageloads/uniques/returning, e-mail subscribers, feed readers, DMOZ, dobr0 ranky na 4l8nky v DIGG IT).

Predaj - Adult domény

Adult domény treba dať osve. Ich ceny sa hýbu úplne inde.

The Ugly
Kategória, kde ľudia píšu svoje negatívne skúsenosti
Rovno by mohol byť Sticky, kde sa rozoberie problém GoDaddy s jeho politikou hostage/ransom.
Diskusné fóra sú toho plné.

Spoľahlivý registrar, marketplace, parking, hosting
Toto by malo byť čisto AdmIn fórum (vytváranie Threadov)

Boli by listy spoľahlivých registrarov, ďaľší list by bol spoľahlivý hosting, atď.

K propagácii fóra.
Základ: Social bookmarks
Sú pluginy, stačí googliť.
Digg, technorati a pod. číta mnoho slovákov.
A slovenský webmaster ti s radosťou dá na ktorýhoľvek článok +DIGGIT
So social bookmark pluginom sa dajú jednotlivé thready submitnúť tak isto ako Blog POST.
Stačí ak Admin pridá najdôležitejšie a najzaújmavejšie Thready.
Spamom by som asi nezačínal.
Z jedného dôvodu, toto musí byť seriózne a rešpektované fórum, a spam ti reputáciu nepridá.
Ďalej, keď bude na fóre omnoho viac threads a replys, tak by som oslovil zive.sk, či by nespravili článok.
Ďalej by sa možno oplatil na sme.sk alebo niečom obdobne navštevovanom blog. Tam by si uverejňoval krátke články o domain biz stým, že by si mal link na fórum a proste by si si to tam kade tade propagoval.
Ďalej máš warez fóra, kde ľudia uploadujú ako drbnutý aby získali body na rapidshare :D, možno by pomohlo im ukázať, že tade cesta nevedie a je lepšie si na ročný rapidshare zarobiť jednou dobrou doménou :D
Tak by si mohol mať aj na iných fórach SIGNATURE s linkou na domainer.sk
Ak môžeš mať v SIGu viac liniek, daj si linky na domainer.sk a potom na domainer.sk/predaj-domen-pevna-cena.html atď, aby si mal čo najviac pageov s aspoň nejakými linkami a mizivým pagerankom (a popularity rankom).

Ďalej by som si stiahol nejaký SEO plugin aby external linky v postoch boli no=index, lebo zbytočne rozhadzuješ máličko pagerank.

A ešte by som si dal phpbb3, už je stabilná verzia a je omnoho menej náchyľná na SPAM a pod.
Je ale trošku problém sa v 3.0 adaptovať napr. na pribilégiá na jednotlivé kategŕie. Je to tam inak spravené, ale dá sa vytvoriť si trošku pracne jedno, a potom migrovať do iných kategórií to isté nastavenie.

A ešte by som samozrejme dal google adsense reklamu. Toto je mainstream sajta a sú relatívne vysoké CPC na niektoré keywords. Z príjmu z reklamy by si si mohol zaplatiť nejaký e-target a pod.
ICQ@me (at) 316 274 874
Môj blog je v prdeli, čítajte Dragov, je super, často aktualizovaný a aj sa naučíte aj zasmejete:
http://www.404m.com
Obrázok užívateľa
shuwix
Moderátor

iTrader:

Poslaťod Tom@S v 06 Apr 2008 15:18

Ahoj,
vemlmi pekne dakujem ua kopec rad, skusim sa z nich poucit a nieco pouzit, samozrejme budem rad a vdacny ak nieco z toho co si uviedol to zalozkovanie nejake blogy a tak budu robit aj ostatni. Ja s tym moc skusenosti nemam a vobec to nepouzivam cize neviem ani posudit aky velky to ma vyznam
S phpbb3 mam dost skusenosti mozes mi verit :D vediem totiz slovensku phpbb3 podporu.
No follow sa da spravit lahko to nie je problem je to len mala uprava v kode len neviem co by na to povedali osatni uzivatelia ktory si tu davaju linky do podpisov.S tym warez forom je to dobry napad chodi tam vela ludi a uz mam slubeny aj banner na jednom, uvidim aky to bude mat vysledok.Inak toto je phpbb3 cize spamu sa bat nemusis.
Ku kategoriam urcite ich pridam dakujem za pripomienku minimalne tie 2 na adult domeny a na dopyt po domenach.
S tym adsensom mas asi pravdu mozem sem dat jeden banner nejake financie naviac na platenu kampan by sa hodili
Ten spam som myslel v takom zmysle ze musis hlavne ja zakladat temy aby sa to tu trocha rozbehlo urcite som nemam na mysli nejake spamovanie blog aleb nieco podobne
SEO | Blog o SEO
Obrázok užívateľa
Tom@S
Admin

iTrader:

Poslaťod shuwix v 06 Apr 2008 19:44

Sorry za ten PHP3, nevšimol som si dole 2007:D

BTW ešte by mohla byť jedna kategória a to industry news, nech je dosť čítania a o čom klábosiť a závidieť. :D
ICQ@me (at) 316 274 874
Môj blog je v prdeli, čítajte Dragov, je super, často aktualizovaný a aj sa naučíte aj zasmejete:
http://www.404m.com
Obrázok užívateľa
shuwix
Moderátor

iTrader:

Ďalší

Späť na Návrhy a pripomienky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia