Dovozcovia

Skúsenosti s podnikaním na internete, právne náležitosti, úskalia podnikania, tipy a triky pre rozbehnutie, prevádzkovanie eshopov,...
Virtuln servery

Dovozcovia

Poslaťod Tomáš Váderham v 23 Okt 2009 11:51

Chcel by som sa spytat ludi co prevadzkuju e-shop, ako to funguje s dovozcami, ci uz s vyhradnymi alebo "len" dovozcami.. Je potrebne uzatvarat nejake zmluvy ci dohody s dodavatelmi alebo staci mat zivnost a nieje problem objednat tovar od akehokolvek dovozcu z danej oblasti podnikania? A co zahranicny dovozcovia? Su ochotny obchodovat aj so zahranicnymi odberatelmi a v com spocivaju nevyhody?
Tomáš Váderham
Nový člen

iTrader:

Re: Dovozcovia

Poslaťod Tom@S v 24 Okt 2009 11:30

tak ja eshop nemam ale viem ze na zivnost mat problemy nebudes a zrejme ak chces nejaky zisk bude lepsie to dovazat z UK a podobne
SEO | Blog o SEO
Nekontaktujte ma ak - temy nemazem, neupravujem -> citajte pravidla
Obrázok užívateľa
Tom@S
Admin

Meno: Tomáš
iTrader:

Poslaťod BuBen v 24 Okt 2009 15:25

Kontaktuj výrobcu a snaž sa dohodnúť priamo s nimi. Možno ťa odporučia na miestneho obchodného zástupcu. Výhradný dovozca je myslím jasný pojem. V prípade že ho "obídeš" po tebe samozrejme pôjde. U nás nie sú zriedkavé obchody kde predávajú veľmi známe značky oblečenia, športových potrieb bez akejkoľvek licencie, podpory...

Logicky dovážať od výrobcu je najlacnejšie. Každé ruky cez ktoré tovar prejde si niečo naúčtujú. Rozhodujú množstvá, cena dopravy, množstvo objednávok, rabat... Niekedy je výhodnejšie dohodnúť sa s miestnym dovozcom a ťažiť z jeho podpory (vybudovaný zákaznícky servis, skúsenosti s trhom, možno reklama, dropshipping, priestor v katalógoch, na výstavách... , negatívom sú samozrejme nižšie marže).

Moje skúsenosti: ak dovážať, tak veľké množstvo, menej druhov a za bezkonkurenčnú cenu.
BuBen
Nový člen

iTrader:

Poslaťod Tomáš Váderham v 26 Okt 2009 14:13

diki za odpovede.. zamyslam sa (mozno zbytocne) nad moznymi rizikami.. neviem, ci mam najprv oslovit vsetkych dovozcov a ci potrebujem nejake "pozehnanie" od dovozcov/vyrobcov preto, aby som si mohol dat ich produkty do svojho e-shopu.
Tomáš Váderham
Nový člen

iTrader:

Poslaťod Sexiclubs v 31 Júl 2010 09:15

Nie je dôležitá ani dobrá cena ako to, aby sa o tvojom eshope niekto dozvedel.
Obrázok užívateľa
Sexiclubs
Nový člen

iTrader:

Späť na Podnikanie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia