aukcia u GoDaddy

Podeľte sa s vašími tipmi a trikmi ako zarobiť na doménach a kde a ako ich parkovať, či inak monetizovať.
Virtuln servery

aukcia u GoDaddy

Poslaťod michaler v 19 Jan 2010 23:24

Ahoj,
chcel by som vydrazit nejaku domenu a potom ju parkovat. Pozeral som aukciu u GoDaddy. Podla coho sa mam riadit co sa mi oplati vydrazit aby sa mi vratili aspon naklady minimalne? pri niektorych je traffic, a potom pri niektorych aj valuation. Co znamena to valuation? Jednu domenu uz parkujem ale tu som si len tak regol , ze som si vymyslel nejake slovo co ma napadlo ze by mohlo ficat a ta mi zaraba tak 5 dolarov mesacne.. ale teraz by som chcel nejaku vydrazit .

Vdaka
Obrázok užívateľa
michaler
Nový člen

iTrader:

Re: aukcia u GoDaddy

Poslaťod shuwix v 08 Jan 2011 19:39

1. estimated traffic (mesačný) je často poriadne nadhodnotený. Minimálne tretinu z odhadu zober.
+ si kukni alexa rank či ako tak korešponduje s daným estimated trafficom.

Proste si nejak odhadni traffic * odhadované PPC * 8 mesiacov / 20.

6 až 8 mesiacov je preto, že ťa zaujíma 12 mesačný revenue (nakoľko doménu máš minimálne na rok) a tým že traffic pomaly klesá, tak traffic za 12 mesiacov je približne 6 * alebo 8 * traffic z prvého mesiaca.

/20 je delenie podľa CTR, u expired domén s namedrive alebo parked.com nedosiahneš asi viac ako 5%

PPC si odhadni podľa zamerania webu ktorý tam bol (mrkni si históriu cez archive.org)
ICQ@me (at) 316 274 874
Môj blog je v prdeli, čítajte Dragov, je super, často aktualizovaný a aj sa naučíte aj zasmejete:
http://www.404m.com
Obrázok užívateľa
shuwix
Moderátor

iTrader:

Späť na Parkovanie a monetizácia domén

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia