Akú hudbu počúvate ?

Voľný pokec nie len o doménach
Virtuln servery

Re: Akú hudbu počúvate ?

Poslaťod brian v 01 Okt 2008 23:36

Metallica vzdy thrash nehrala a mozeme sa o tom hadat dlho :) prave preto som spomenul ich prve dva albumy :) konkretne Kill Em All a Ride the Lightning ...
Master of Puppets jeden z najlepsich je prelom ich tvorby, And Justice For All urcite nie je thrash a cierna Metallica tiez nie :))

zase si thrash skusili pri St.Anger a ako vieme ten album patri medzi najhorsie ... dnes s Death Magnetic idu do thrash / heavy a to im pristane :)

mozeme o tom polemizovat celkom dost dlho, kedze Metallica je moja srdcovka :)
Obrázok užívateľa
brian
Domainer

Meno: Brian
iTrader:

Poslaťod Kamahl v 01 Okt 2008 23:38

to ze sa od thrashu vzdialili je samozrejme pravda, no nikdy ho z tvorby nevylucili :) death magnetic je zas pekna davka thrashu, konecne po 15 rokoch. metallica bola inak prva metalova kapela ktoru som pocuval, uz od 3 rokoch na kazete :) spolu s iron maiden, stones, kiss a pod :D
Kamahl
Nový člen

iTrader:

Poslaťod brian v 01 Okt 2008 23:40

Metallica a Iron su klasa ... nadovsetko mam tieto dve kapely najradsej :) i ked ma mejdni trosku v Prahe sklamali ... ale nevadi :)
Obrázok užívateľa
brian
Domainer

iTrader:

Poslaťod Kamahl v 01 Okt 2008 23:44

no ja som sa toho do 7. rokov napocuval dost, teraz si pustam akurat novu metallicu a to je vsetko :) iron maiden sa mi zhnusili, riadna komercia a okrem toho stale ta ista hudba. best of the beast si este dokazem vypocut, inak nic. je dalsich tisic kapiel ktore maju u mna prednost. prave mi dohral leng tch'e a idem uz spat. zajtra je na rade hypocrisy a ich album Virus. dobru noc
Kamahl
Nový člen

iTrader:

Poslaťod brian v 01 Okt 2008 23:45

no Iron je stale Iron ... a pre mna neprekonatelny album Seventh Son of A Seventh Son ... :)
Obrázok užívateľa
brian
Domainer

iTrader:

Poslaťod shuwix v 02 Okt 2008 00:01

Sakra, moc píšete, klasicky ma niekto predbehol s reply a ja som len raz dal submit takže môžem písať odznovu.

Mne je jedno za čo čo kto označuje. Pre mňa je gothic dobre zladená hudba nasiaknutá depresívnymi textami ktoré mi vyslovene dvýhajú náladu (asi preto, že iným je horšie ako mne). Pre mňa je gothic The Cure, Still Patient, Anathema, Tool, Sentenced a samozrejme aj škandinávske veci s dobrým ženským lokálom. Proste je jedno kto si čo pod čím predstavuje, hlavne že to je kvalitné a páči sa to normánlym ľuďom.
ICQ@me (at) 316 274 874
Môj blog je v prdeli, čítajte Dragov, je super, často aktualizovaný a aj sa naučíte aj zasmejete:
http://www.404m.com
Obrázok užívateľa
shuwix
Moderátor

iTrader:

Poslaťod Kamahl v 02 Okt 2008 07:02

gothic nie su depresivne texty. to moze byt tak akurat doom metal . a napriklad sentenced su vyborni zastupci doom metalu. anathema zas hrala death/doom, teda ak myslime finsku anathemu

Doom Metal je štýl metalovej hudby, ktorý sa ako jej uznávaný podžáner objavil v polovici 80. rokov 20. storočia. Jeho typickými znakmi sú pomalšie rytmy a podladené gitary. Jedným zo zdrojov inšpirácií tohto žánru je aj raná tvorba skupiny Black Sabbath (konkrétne prvé štyri albumy[1]).

Texty piesní v doom metalovom žánri hrajú veľmi dôležitú úlohu. Sú silne poznačené pesimizmom, ktorý evokuje atmosféru temna, zúfalstva a utrpenia.

Prirodzenou reakciou bolo oživenie pomalej odnože metalu. Začali vznikať skupiny, ktoré svoju hudbu označovali ako doom (preklad: zánik, beznádej, osud …) metal. Po hudobnej stránke tieto kapely väčšinou vychádzali z pomalých a hutných gitarových rífov skupiny Black Sabbath. V Európe boli najvýznamnejšími zoskupeniami tohto žánru Candlemass (Švédsko) s kultovými albumami Epicus Doomicus Metallicus či Nightfall a anglická skupina Cathedral.[1] V Amerike skupiny St. Vitus s ich legendárnym albumom Born Too Late a v Mexiku Solitude Aeternus.

Na začiatku 90. rokov 20. storočia sa začali na thrashmetalovom základe vyvíjať black metalové a death metalové skupiny, s ktorými sa na hudobnú scénu do metalového hudobného prejavu dostal skreslený chrčivý spev nazvaný growling. Vznikli nové kapely hrajúce tzv. doom/death metal, ktoré väčšinou kombinujú skreslený a neskreslený spev. Priekopníkmi sú skupiny ako Winter s albumom Into Darkness z roku 1990 a Thergothon s demom Fhtagn nagh Yog-Sothoth.[1][1] Do doom metalovej hudby sa začínajú dostávať netradičné, nemetalové nástroje ako sú husle, ktorými sa preslávila skupina My Dying Bride. Vznikla tak často používaná nepresná definícia doom metalu ako pomalého death metalu (s husľami).

Ďalšími významnými kapelami sú Katatonia a Saturnus, skupiny Paradise Lost alebo Anathema, ktoré sa v druhej polovici 90. rokov vydali nemetalovým smerom. Ich skladby často obsahujú akustické alebo naopak rýchlejšie pasáže, texty sú na rozdiel od pôvodných doom metalových skupín väčšinou lyrické.

Námety textov doom metalových skladieb sú v súlade s hudobnými témami. Väčšinou sú ponuré, u prvých skupín v nich išlo hlavne o vyjadrenie osobných problémov - časté sú námetmi beznádej, alebo protivojnové či spoločensko kritické témy. Využíva sa kresťanská symbolika, neskôr aj "gotizujúce" námety.[2] Na začiatku 90. rokov s príchodom nových žánrov sa texty stali lyrickejšie, námety sú viac osobné, okrem vyjadrení depresívnych stavov z pohľadu na svet sa v textoch objavuje aj téma lásky.
Kamahl
Nový člen

iTrader:

Poslaťod brian v 02 Okt 2008 13:13

jedna vec je ista, styl sa uz neda presne urcit - uz je tych stylov tolko ze dnes uz nikto nevie kam ma zaradit Nirvanu, Beatles... je jedno ci to vies ty, ci ja, ale milion inych ludi to nevie .. jedine co vedia ze to najdu pod pismenom B alebo N ...
Obrázok užívateľa
brian
Domainer

iTrader:

Poslaťod shuwix v 02 Okt 2008 15:57

Nirvana, to je tá moja obľúbená kapela, ktorej frontman povedal, že Pearl Jam predali grunge a pritom to boli oni? :D
ICQ@me (at) 316 274 874
Môj blog je v prdeli, čítajte Dragov, je super, často aktualizovaný a aj sa naučíte aj zasmejete:
http://www.404m.com
Obrázok užívateľa
shuwix
Moderátor

iTrader:

Poslaťod Kamahl v 02 Okt 2008 16:33

nirvana mega sux :confused: :)
Kamahl
Nový člen

iTrader:

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokec

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia